Barevná symbolika perel

Bílé perly na svatbu

Perly bílé barvy jsou už tradičně symbolem štěstí, krásy, úspěchu, spokojenosti, rafinovanosti a plodnosti. Aspoň jeden šperk s perlou bílé barvy by tak měla mít ve své sbírce šperků každá z nás. Jsou taky oblíbeným zásnubním drahokamem. Chystáte se požádat svou partnerku o ruku a přemýšlíte, jaký šperk jí navlečete na prst? Vsaďte na prsten s bílou perlou a rozhodně zabodujete!

Krémová pro dobrosrdečnou ženu

Jste jemná, dobrosrdečná žena, která má ráda materiální jistoty a spíš než extravaganci fandíte splynutí s okolím? Pak pro vás budou perly krémové barvy přesně to pravé.

Modré perly přináší lásku

O perlách koluje spousta mýtů a legend. Modré perly symbolizují víru a údajně mají moc přivolávat lásku. Hledáte toho pravého? Jděte štěstí naproti a vybavte se na příští party perlami modrých barev a pak jen čekejte, co se stane.

Černá pro ženu, která ví, co chce

Černá je symbolem luxusu, úspěchu a tajemství. Černé perly se proto nejlíp hodí pro sebevědomé a úspěšné ženy, co přesně ví, co chtějí. Povýšili vás nebo jste právě s úspěchem dokončila náročný projekt a chcete se odměnit něčím krásným, co vám tenhle okamžik vždycky připomene? Co byste řekla stylovému náhrdelníku z černých perel?

Něžnost růžových perel

Jestli můžeme o některých perlách říct, že jsou stvořeny pro lásku, pak jsou to perly právě této barvy. Růžová je totiž barvou srdeční čakry. Jemnost růžových perel evokuje v ženách to, po čem toužíme úplně všechny – něžnost, lásku a ochranu. Hledáte pro svou partnerku dárek k Valentýnu nebo třeba k výročí? Řekněte, že ji milujete, beze slov a potěšte ji prstenem s růžovou perlou.

Šedé perly rozhodně nejsou nudné

Šedá barva symbolizuje velkorysost a šlechetnost. Jste přesně taková? Pak těmhle nádherným neutrálním šperkům – podobně jako mnoho žen před vámi – naprosto propadnete.

Zelená pro životní harmonii

Zelená je tradiční barva přírody a jako taková nás přirozeně uklidňuje. Zelené perly vnesou do vašeho života harmonii a klid. Jsou také symbolem naděje, nového začátku a rozvoje.

Fialové perly sjednocují energie

Fialové perly se momentálně těší mezi fanynkami perlových náhrdelníků – podobně jako perly šedé barvy – veliké oblibě. Fialová je totiž barvou moudrosti. Nejlíp se v ní cítí hlavně senzitivní lidé, protože sjednocuje protichůdné energie.

Meruňková vám rozváže jazyk

Meruňková barva se velice podobá barvě kůže. Možná i proto odstraňuje tahle pastelová barva emocionální blokády. Meruňková taky uvolňuje a povzbuzuje otevřenost a upřímnost.